Dzięki Fundacji Szkatułka i ich znakomitemu pomysłowi na II Warszawski Pozarządowy Tydzień Edukacyjny, aż 49 organizacji pozarządowych przeprowadzi blisko 130 wydarzeń na terenie całego miasta. W ramach programu tygodniowego każdy znajdzie coś dla siebie.

2wpte_folder_net

Fundacja “Nowolipki” zaprosiła do współpracy uczniów ze szkoły podstawowej nr 220 w Warszawie. W ramach tygodnia edukacyjnego, codziennie popołudniu realizujemy warsztaty “Obraz dla Niepodległej”, w ramach których dzieci i młodzież zaznajamiana jest zarówno z historią jak i problemami twórczymi i artystycznymi ostatniego 100-lecia.

Na zajęciach bawimy się kolorami, typografią oraz symbolami, które w ramach jubileuszu odzyskania przez nasz kraj niepodległości, stają się bliższe dzieciom i młodzieży oraz pozwalają na utożsamianie się z twórczością i aktywnością artystyczną w pojęciu patriotyzmu.

Plan zajęć jest dostosowany do możliwości indywidualnych, jednakże przy zachowaniu elementów współpracy i pozytywnej rywalizacji.

Najważniejszym celem zajęć dla Fundacji “Nowolipki” jest nauka poprzez zabawę. I tak kolejno w poniedziałek stworzymy w podziale na mniejsze zespoły plakaty odnoszące się do ilustracji Polski przedwojennej z hasłem “!00-lecie niepodległości, źródłem radości”, we wtorek powstaną monochromatyczne szyldy rodem z czasów okupacji, w środę zabawimy się w projektantów logotypu na 100-lecie, w czwartek będziemy składać stronę do kolorowego magazynu wzorem gazet z końca lat 80-tych a w piątek, na zakończenie naszej twórczości zrobimy nowoczesny plakat z użyciem jedynie hasła “100”.

Zapraszamy serdecznie do śledzenia naszych poczynań na www.fb/fundacjanowolipki