W dniach od 22 lipca do 1 sierpnia odbył się Obóz Sztuk Pięknych, czyli wyjazdowy plener malarsko-ceramiczno-graficzny na jeziorem Zbiczno.

W Obozie wzięło udział 15 osób. Ponadto uczestniczyli w nim wykładowcy wybrani spośród artystów plastyków zrzeszonych z Fundacją “Nowolipki”. Osobą odpowiedzialną za merytoryczny przebieg Obozu był Stanisław Gajewski.

Na Obozie uczestnicy mięli za zadanie zaznajomić się z warsztatem malarstwa olejnego, poznać tajniki pracy z gliną a poza tym mięli możliwość uczestnictwa w warsztatach grafiki warsztatowej. Warto nadmienić, w szczególności oglądu prac, które są na bardzo wysokim poziomie artystycznym, iż osoby biorące udział w Obozie stanowili w dużej mierze grupę, która po raz pierwszy miała do czynienia z tą formą spędzania czasu. Wymagało to początkowego wprowadzenia w warsztat malarski, graficzny i ceramiczny. Jednak chęć tworzenia była tak duża, że szybko przerodziła się w pasję.

W czasie trwania Obozu powstało ponad 90 prac – w tym malarskich, graficznych, ilustracyjnych a także małych form rzeźbiarskich i ceramicznych.