O Obozie Sztuk Pięknych Fundacji Nowolipki

Obóz Sztuk Pięknych, czyli wyjazdowy plener malarsko-ceramiczno-graficzny, to projekt realizowany dla młodzieży, która pragnie rozpocząć swoją przygodę ze sztuką oraz marzy o pełnym wyrażeniu siebie, a także dla tych, którzy odnaleźli już swoje artystyczne dusze i planują życie związać na stałe z twórczym tworzeniem.

Obóz Sztuk Pięknych to doskonała okazja, by pogłębić swoje umiejętności rysunkowe i malarskie, a także spróbować swoich sił w różnych technikach plastycznych. To miejsce, gdzie uczestnicy dowiedzą się czym jest perspektywa, jakie są zasady kompozycji, doboru kolorów i światła. Poznają różne techniki malarskie i rysunkowe, wyruszą w plener, aby zorganizować profesjonalną wystawę własnych prac.

Chcemy by ten Obóz stał się przepustką do międzypokoleniowej wymiany doświadczeń artystycznych oraz pragniemy obudzić w każdym człowieku twórcę ponieważ wiemy, iż jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

Projekt Obóz Sztuk Pięknych to twórczy wyjazd przewidziany dla warszawskiej młodzieży ponadgimnazjalnej realizowany na terenie Polski. Organizatorem projektu jest Fundacja Wspierania Twórczości, Kultury i Sztuki „Nowolipki”. Projekt jest artystyczną propozycją spędzenia czasu wolnego (wakacje), niosącą określone wartości estetyczne, edukacyjne, kulturalne i poznawcze (w tym poznanie wybranego regionu Polski).

Obóz Sztuk Pięknych – Program

Zgodnie z założeniami organizatorów w ramach Obozu Sztuk Pięknych odbędą się:

Miejsce

Zbiczno położne jest w jednym z najpiękniejszych i nieodkrytych jeszcze turystycznie zakątków Polski – Pojezierzu Brodnickim. Sama wieś malowniczo położona otoczona jest mnogością jezior, dzikością lasów i przyjaźnią ludzi. Ośrodek Rytebłota nad jeziorem Zbiczno to miejsce z dala od zgiełku, w którym znaleźć można spokój ducha, harmonię. Gdzie zamiast ulicznego hałasu usłyszymy szum drzew i śpiew ptaków. To idealna lokalizacja na uwolnienie własnej wyobraźni i znalezienie w sobie artystycznego niczym nie zmąconego ducha.

Organizator w ramach Obozu Sztuk Pięknych zapewnia

  • nocleg w pokojach dwu i trzy osobowych w ośrodku Rytebłota nad jeziorem Zbiczno,
  • pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja),
  • transport,
  • materiały plastyczne do każdego z warsztatów (w tym: podobrazia malarskie, farby olejne, medium do farb, pastele, szkicowniki, glinę ceramiczną, materiały do grafiki warsztatowej),
  • ubezpieczenie,
  • indywidualne korekty profesjonalnych artystów plastyków,
  • warsztaty artystyczne,
  • wycieczkę krajoznawczą,
  • opiekę koordynatora projektu,
  • dodatkowe atrakcje.

Formularz zgłoszenia chęci uczestnictwa w Obozie Sztuk Pięknych 2016