Fundacja Wspierania Twórczości, Kultury i Sztuki „Nowolipki” powstała po to, by promować każdą pozytywną twórczość i wspólnie realizować artystyczne pragnienia. Obowiązkiem Fundacji jest wsparcie, promowanie i propagowanie przedsięwzięć związanych z twórczością, kulturą i sztuką. Fundacja działa na rzecz równego i nieograniczonego dostępu do nich. Poprzez twórcze warsztaty zachęca dzieci, młodzież i dorosłych do zdobywania wiedzy o sztuce, udziału w kulturze oraz budowania społeczności artystycznej.

Swoją wiedzę i pasję pragniemy przekazywać dalej. Chcemy zarażać ludzi wiedzą i świadomością kultury i sztuki. Naszym marzeniem jest obudzić w każdym człowieku twórcę ponieważ wiemy, iż jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

Przedstawione warsztaty przeznaczone są dla zupełnych laików oraz dla twórców-amatorów. Dla dzieci od lat 5 oraz dla młodzieży i dorosłych. W czasie trwania zajęć przekazujemy naszym słuchaczom nie tylko wiedzę i umiejętności praktyczne, ale także dzielimy się naszymi doświadczeniami artystycznymi, zagadnieniami z historii sztuki, architektury i psychofizjologii widzenia oraz ciekawostkami ze świata twórców.

Każdy z wybranych warsztatów składa się na cykl zajęć. Cykle można dowolnie modyfikować. Można łączyć ze sobą poszczególne zajęcia a zajęcia dopasowywać do potrzeb poszczególnych grup zależnie od wieku uczestników czy ich zainteresowania wybranym warsztatem.

Wszystkie warsztaty przygotowane oraz prowadzone są przez absolwentów Wyższych Szkół Artystycznych.