Mozaika to nic innego jak sztuka dekoracji, wykonana z drobnych, o różnej kolorystyce, fakturze i kształcie kamyczków, kawałków szkła lub ceramiki. Elementy są przyklejane do podłoża przez ułożenie na niezwiązanej zaprawie wapiennej, cementowej lub żywicy pochodzenia roślinnego.

Warsztaty z mozaiką oznaczają, że uczestnicy będą rysować projektować i kleić, bywać glazurnikiem, albo kamieniarzem – a wszystko po to, aby stworzyć z innych przedmiotów obraz lub… rzeźbę. Składanie małych kawałków w większą całość jest formą twórczej medytacji, która daje radość i spokój, jest też sposobem na zatrzymanie emocji i ulotnych wrażeń.

Celem zajęć jest przekonanie, że każdy człowiek, bez względu na to, jak dziś ocenia swoje zdolności artystyczne, jest w stanie stworzyć własny świat za pomocą mozaiki.

Mozaika stanowi bardzo unikatowy, ekskluzywny i pełnym artystycznego wdzięku akcent każdego wnętrza, zaś mnogość maleńkich elementów wykorzystanych w ręcznym procesie układania mozaiki, zawsze budzi podziw u oglądającego.

W swoich realizacjach uczestnik poszukuje harmonijnych ale i zaskakujących rozwiązań estetycznych, które trafnie wpiszą się w założenia i oczekiwania odbiorców/klientów. Wykonywanie zarówno małych formy – jako osobne obiekty sztuki, obrazy – jak również prac ściśle wkomponowanych w architekturę, trwale związanych z podłożem, często wielkoformatowych.