Bursztyn od wieków przyciąga serca i myśli swym unikalnym blaskiem. Piękne kolory tego kamienia – odcienie ciepłego brązu – przypominają barwę świetlistego, krystalicznego miodu, najlepszego koniaku, czy złota muśniętego duchem czasu. Ten naturalny kamień, który powstał z żywicy drzew iglastych, niezwykle efektownie prezentuje się oprawiony w srebro. Na profesjonalnych warsztatach sztuki jubilerskiej pragniemy przybliżyć najpopularniejszy wydobywany w Polsce kamień ozdobny.

Profesjonalny kurs tworzenia biżuterii (kurs jubilerski) pozwala na zdobycie profesjonalnych umiejętności warsztatu złotnika. Program kursu obejmuje zarówno zagadnienia techniczne związane z obróbką i wykorzystaniem bursztynu jak i najważniejsze zasady ergonomii w projektowaniu biżuterii. Na zajęciach wprowadzeni zostaną uczestnicy w tajniki pracy z kamieniem. Nauczą się obrabiać go i szlifować, poznają jego właściwości i tradycję zdobniczą z bursztynem związaną. Warsztaty tworzenia biżuterii to unikalny, całościowy program nauczania, dający uczestnikom nie tylko możliwość nabycia umiejętności praktycznych, ale również wiedzy historycznej i kulturowej dotyczącej zagadnień związanych z pracą projektanta i właściciela marki biżuteryjnej.

Wiemy, że tworzenie biżuterii to więcej, niż godziny spędzone w pracowni – to również konieczność promocji i sprzedaży swoich prac. Dlatego też uczestnikom warsztatów damy dostęp do uzupełniających program zajęć z fotografii, rysunku perspektywicznego, design thinking i warsztatów marketingu.

Kształcenie odbywa się równolegle projektowo i warsztatowo, co zapewnia słuchaczom optymalne przygotowanie specjalistyczne zarówno projektanta biżuterii jak i niezależnego twórcy. Metody i program nauczania są modyfikowane i dostosowywane do zmieniających się potrzeb rynku.