Warsztaty tkaniny artystycznej łączą tradycję z poszukiwaniem i eksperymentem. To miejsce wymiany doświadczeń z różnych dziedzin, gdzie każdy może sięgnąć do swoich najbardziej niezwykłych zainteresowań i je rozwijać. Zachęcamy uczestników do poszukiwania nowatorskich rozwiązań, które pozwalają transformować znane już techniki w zupełnie nowy zaskakujący sposób. Prowokujemy do kwestionowania schematycznego sposobu myślenia o tkaninie. Poznanie różnych metod postępowania z materią nie jest jednak obowiązkowym rytuałem, ale elementem poszerzającym wiedzę, pozwalającym rozwinąć swoje możliwości, aby w konsekwencji tworzyć własny język wypowiedzi artystycznej.

Podczas zajęć pod okiem fachowych instruktorów wykonywać i zdobić będziemy rozmaitymi technikami przedmioty użytkowe, piękne i przydatne

  • Malowanie na jedwabiu– obrazki na jedwabiu do oprawienia, szale, chusty i apaszki jedwabne, kartki okolicznościowe z jedwabnym obrazkiem.
  • Barwienie tkanin, malowanie na tkaninie, stemplowanie tkanin– obrazy na tkaninie, torby bawełniane, obrusy i serwety, ubiór –np. koszulki, sukienki, chusty i szale, pościel – poszewki na poduszki, kołdry.
  • Tkanie – zastosowanie nietypowych materiałów, tasiemek z pomponami, frędzlami, sznurków, wełny ręcznie uprzędzionej, kawałków materiałów, brokatowych nici, dzwoneczków – podkładki pod kubki i talerze, chodniczki i dywaniki, makatki.